בית

מלך הארונות

עד לפני שנה וחצי לא ידעתי שאני אוהבת חתולים..

האמת שלא הייתי חזקה בבעלי חיים בכללי.. ואז הגיע ג’רמי, רועה גרמני חתיך שעשינו לו (זהר ואני) דוגסיטינג והוא היה החיה הראשונה שנכנסה אלי אי פעם הביתה. אהבנו אותו מאוד וכל פעם שהבעלים היה נוסע הוא היה בא אלינו הדודים ואנחנו היינו מפנקים ומקלקלים אותו ונותנים לו לשבת על הספה.. (הוא תפס את כל הספה כמעט) החיבור המעולה שלנו עם ג’רמי גרם לי להניח שאנחנו אנשי כלבים ויום אחד נאמץ כלב. לא דמיינתי בכלל את האופציה שבה יאמץ אותנו חתול. 

 

אז כן, כשנכנסנו לדירה הנוכחית שלנו קיבלנו במתנה מהדיירת הקודמת את אוצ’ו. אבל רגע אני לא מבינה חתולית…!

בהתחלה גם הוא וגם אנחנו היינו קצת מפוחדים.. הוא היה יוצא למסתור כביסה ויושב שם כל היום ורק בלילה כשהלכנו לישון היה בא אלינו ומרחרח. בכל זאת הוא גר פה לפנינו ופתאום שינינו לו את כל האנשים, הרהיטים והריחות. אחרי כמה ימים זה עבר לו ואנחנו בינתיים התחלנו ללמוד חתולית. מצאנו את ג’קסון גלקסי ראינו הרבה סרטונים בערוץ שלו ביוטיוב וגם את התכנית שלו my cat from hell  והבנו שחתולים אוהבים להיות גבוה כי ככה הם יכולים להשגיח על הכל מלמעלה. עוד למדנו שאם הם בורחים מתחת לספה כשמגיעים אורחים (כמו אוצ’ו) כנראה שהם לא מרגישים בטוחים ושממש כדאי ליצור גם להם מקום גבוה משלהם שהם ירגישו בטחון.

חיפשתי דרך אסתטית ליצור לחתול מקום, ממלכה משלו שיוכל לעלות אליה להשקיף עלינו. נכון שיש כל מיני מתקנים כאלה שקונים בחנות חיות אבל בואו זה לא באמת ממלכה זה יותר כמו שב בפינה בעונש.

אז מה יותר טוב מאשר מעל הארונות? יום אחד הוא פשוט טיפס על המדפים בארון עד שהוא הגיע למעלה. והוא היה מבסוט…

מעולה! הוחלט שנתלה לו מדפים קטנים שמצאתי במקס הוא ידלג מאחד לשני והופ הוא יעלה על הארון. הכל טוב רק שהוא נתקע בין הקיר לארון ולא הצליח להגיע למעלה… 

המשכתי וחיפשתי כל מיני צורות של מדפים.. ושום דבר לא התאים אצלנו בחדר עד שנזכרתי במדף לתמונות Mosslanda של איקאה שהיה לי בבית ומשם הדרך כבר הייתה יחסית קצרה. קניתי עוד כמה מדפים יותר קצרים מאותו סוג ותלינו לו אותם… 

התחלנו במדף הארוך מיקמנו אותו מעל הדלת באופן שקצת בולט ימינה כדי שבשלב הבא עם המדף שנתלה על הקיר מצד ימין תיווצר פינה אסתטית.

השלב הבא תלינו שני מדפים קצרים שיובילו למדף העליון. התלייה של המדפים היתה פשוטה וקלה. מסתבר שבגלל שהם למשקל קל לא צריף לקדוח ולשים דיבלים. 

במסגרת של תמונה, שאני אוהבת שנשברה לי הזכוכית שלה מסגרתי לו שטיחון כניסה שגזרתי לגודל המתאים והדבקתי עם דבק חם, שיהיה לו משטח לשרוט. שמנו לו שם צעצועים. 

שמנו לו שם גם מיטה שקנינו לו, וכשהיא הייתה על הרצפה הוא בכלל לא הסתכל עליה.. 

אפשר לראות שהחתולי עף על זה… 

 

כנראה שנצטרך להוסיף עוד מדף כדי שיהיה לו יותר קל לטפס מהשידה. ובכל זאת אני חושבת שהרעיון מובן. שווה ליצור מקום שמותאם אישית גם לחתולים 🙂

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם

מ*קש*טים את הבית
עשי את חנוכה בעצמך
סידור פשוט

אולי יעניין אותך גם

מ*קש*טים את הבית
עשי את חנוכה בעצמך
סידור פשוט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *