בית

גינת התבלין שמגדלת את עצמה

מאז שעברנו לדירה עם מרפסת תכננתי להפריח אותה ולשתול לנו צמחי תבלין.

בדירה הקודמת כשניסיתי לשלב צמחי תבלין בעציצים קטנים הם שרדו בקושי חודש. אז דחיתי את הנושא ודחיתי ודחיתי כי הרגשתי שזו מחוייבות שאני לא אעמוד בה.

את בטח יכולה להבין אותי….

ואז הכרתי את לאורה הרמן הקוסמת. שהכירה לי את כד הקסם שמטפל בשבילי בגינה! ללאורה יש דוכן במשתלת שתיל שברמת השרון. קפצנו לשם וסידרו לנו את האדניות עם הכדים.

מסתבר שממש כמוני, גם לאורה הייתה מתוסכלת ממצב הגינה שלה. אז היא הלכה וחקרה את הנושא ופיתחה את כד הקסם – הכד שמטפל לנו בצמחים במקומנו.

לאורה אומרת שבגלל שאין לנו יכולת לחשב את הכמות המדויקת של מי ההשקיה הכישלון של גידול צמחי התבלין די ידוע מראש, או שאנחנו מספקים הרבה יותר מים ממה שהצמחים צריכים בפועל, והמים יצטברו באדמה ויגרמו לרקבון של השורשים. או שנשקה פחות מדי מים והשורשים יתייבשו. ושהיא מצאה פתרון מושלם שיפתור אותי מטיפול שוטף בעציצים.

הפתרון מבוסס על טכניקת השקיה עתיקה בת 5,000 שנה, בסמוך לצמח אנחנו שותלים כד חרס לא מזוגג, כשרק צווארו בחוץ. אנחנו ממלאים את הכד במים והם מחלחלים אל תוך האדמה דרך נקבוביות החרס כתוצאה מלחץ שנוצר באדמה על ידי שורשי הצמח. במילים אחרות, הצמחים מושכים החוצה ישירות לשורשים רק את המים שהם צריכים. ולנו כל מה שנשאר לעשות זה למלא את הכד, ולתת לטבע לדאוג לעצמו.

בזכות כד הקסם, יש לנו גינת תבלין שהולכת וגדלה. תראו בעצמכן.

פרטים נוספים על כד הקסם ועל עוד פתרונות גינון יצירתיים ויעילים ניתן למצוא בדף הפייסבוק או באתר

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם

מ*קש*טים את הבית
עשי את חנוכה בעצמך
סידור פשוט

אולי יעניין אותך גם

מ*קש*טים את הבית
עשי את חנוכה בעצמך
סידור פשוט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *